انواع ویزا موقت کانادا


 

انواع ویزا اقامت موقت از نظر دفعات اجازه ورود به کشور

 


 

  1. ویزای یک بار ورود یا سینگل: (Single visa) بعد از یکبار ورود و خروج به طوراتوماتیک اعتبارآن از بین میرود حتی اگر از نظر تاریخ و مدت هنوز اعتبار داشته باشد.
  2. ویزای دو بار ورود یا دابل : (Double visa) به شما اجازه میدهد در مدتی که ویزای شما اعتبار دارد  دو بار وارد کشور مقصد شوید.
  3. ویزای چندبار ورود یا مولتیپل : (Multiple visa) تا زمانی که ویزا از نظر تاریخ و مدت اعتبار دارد شما میتوانید به دفعات نامحدود به آن کشور سفر کنید و خارج شوید.بعضی از کشورها حتی برای تعویض هواپیما در  فرودگاه آن کشور هم درخواست ویزا می کنند. با این نوع ویزا شما حق خارج شدن از فرودگاه حتی برای چند دقیقه را هم ندارید و در حقیقت این ویزا مجوز خارج شدن از هواپیما، رفتن به سالن ترانزیت و سوار شدن به هواپیما برای  مقصد کشور بعدی است. اکثر کشورهای اروپایی و آمریکا این قانون را برای دارندگان پاسپورت ایرانی دارند.

 

 وقتی ویزا را دریافت کردید علاوه بر چک کردن موارد بالا (که معمولا یک بار ورود است) دو عدد دیگه را باید به آن دقت فرمایید. یک بازه زمانی که ویزای شما اعتبار دارد و دیگری تعداد روزی که شما اجازه حضور در آن کشور را دارید. ممکن است اعتبار ویزای شما دو ماه باشد ولی مدت اقامت را ۱۵ روز زده باشند، بنابراین بعد از ۱۵ روز حضور در کشور مقصد ویزای شما به طور خودکار باطل میشود حتی اگر تاریخ آن هنوز معتبر باشد.


 

شما می توانید با یکی از اهداف زیر جهت اخذ  ویزای کانادا به  منظور اقامت موقت درخواست دهید:

 


 در برخی موارد اگر شما برنامه اقامت در کانادا را برای یک دوره ی مشخص زمانی دارید شما نیاز به یک ویزای اقامت موقت دارید.ویزای موقت شامل ویزاهای زیر می باشد و معمولا به اندازه اعتبار پاسپورت اعتبار دارند  


توریستی (اعتبار ویزا به زمان اعتبار پاسپورت بستگی داشته و شخص میتواند با هر ورود، حداکثر تا ۶ ماه در این کشور اقامت کند) 

_ دانشجویی (به دوره تحصیل بستگی دارد. معمولا ویزاهای دانشجویی از دوره تحصیل بیشتر است تا به دانشجو فرصت پیدا کردن کار و به دست آوردن تجربه کار در کانادا را بدهد)

_ شرکت در سمینار‌های علمی‌، نمایشگاه و غیره ..(معمولا این نوع ویزا، کوتاه مدت صادر میگردد)

_ ویزای تحقیقی (این ویزا برای افرادی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا را دارند صادر میشود تا به شخص فرصت بررسی‌ و مطالعه در مورد محل زندگی‌ و نوع بیزینس در آن شهر و استان، داده شود)

- سوپر ویزا ( از ویزاهای موقت طولانی مدت است که فقط به افرادی تعلق می گیردکه فرزند یا نوه ایشان دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا است. واجدین شرایط ویزای طولانی(حداکثر 2ساله) دریافت کرده و در مدت اعتبار ویزا به دفعات به کشور کانادا مسافرت کرده و در آنجا اقامت داشته  باشند.) 

مشاورین زبده میپل ویزا آماده ی ارائه ی مشاوره رایگان و تخصصی جهت مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا به شما عزیزان می باشد. شما می توانید با برقراری تماس تلفنی از مشاوره تلفنی رایگان با تیم مشاوره میپل ویزا در کانادا وهمکاران ما در ایران استفاده نمایید ، همچنین با  تعیین وقت قبلی از مشاوره حضوری با تیم مشاوران کانادا میپل ویزا در ایران بهرمند گردید. 


تمامی حقوق این وب سایت متعلق کلینیک مالی می باشد.

طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت