نیوبرانزوییک سرمایه گذاریایالت نیو برانزویک کانادا ( New Brunswick) جزء یکی از سه استان دریایی کشور کانادا است که دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است . ایالت نیو برانزویک در نتیجه ی بخش هایی از مستعمرات انگلیس به وجود آمده است که فردریکتون fredricton پایتخت استانی این ایالت  به شمار می رود. ایالت نیوبرانزویک کانادا یکی از ایالتهای کانادا می باشد که از طریق سرمایه گذاری مهاجر میپذیرد. سرمایه گذاری در ایالت نیوبرانزویک کانادا عمدتا به روش کارآفرینی می باشد که بر اساس توافق با دولت کانادا ایجاد شده است. یعنی با ایجاد یک سرمایه گذاری در این ایالت و ایجاد کسب و کار شخص متقاضی می تواند در ایالت نیوبرانزویک کانادا سرمایه گذاری نماید.

نیوبرانزویک از ایالتهای شرقی کانادا و جزو ایالتهای ساحلی میباشد در نتیجه صنایعی مانند کشاورزی و صنایع مربوط به کشتیرانی و ماهیگیری رونق خاصی دارد و با توجه به این مسئله که قسمت عمده مساحت این ایالت پوشیده از جنگل هست بنابراین صنایع مرتبط با صنایع چوب برای  کاغذ سازی ، صنایع غذایی ، نوشیدنی ، مراقبت های بهداشتیو ... نیز از اهمیت به خصوصی برخوردارد است.علاوه بر آن دولت کانادا با توجه به این که صنایع مدرن مانند صنعت بیمه و بانکداری را در این ایالت رواج داده است میتوان گفت که در ایالت نیوبرانزویک میتوان بر روی این صنایع هم سرمایه گذاری کرد.


افسر های اداره مهاجرت استانی، درخواست ها را بر اساس شرایط برنامه بررسی می کنند. متقاضیان باید واجد شرایط باشند و متقاضیانی که بیشترین پتانسیل در جهت موفقیت اقتصادی در این استان را داشته باشند، ارجح خواهند بود،همینطورتصمیمات اخذ شده نهایی هستند و در صورت رد شدن، امکان درخواست تجدید نظر وجود ندارد. در این صورت میتوان دو سال بعد مجددا اقدام نمود اما شرایط متقاضی باید بطور عمده تغییر کرده باشد و اطلاعات جدیدی برای ارائه داشته باشید. در صورت درخواست دیگری تحت یک برنامه مهاجرتی دیگر کانادا در حال انجام داشته باشید، درخواست شما پذیرفته نخواهد شدو در صورت رد تقاضا در یک برنامه استانی دیگر باید مقامات مهاجرت استان نیوبرانزویک را مطلع کنید و کپی تمام مدارک مربوطه را ارائه نمایید در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد.

سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در ایالت نیوبرانزویک باید با نشان دادن حداقل 350 هزار دلار  و پرداخت حداقل 100 هزار دلار به دولت این ایالت برنامه سرمایه گذاری خود را شروع نماید ، که در صورت سرمایه گذاری حداقل به میزان 150 هزار دلار کانادا می تواند مبلغ اولیه را از دولت بازپس گیرد . میزان زمانی که پروسه سرمایه گذاری در ایالت نیوبرانزویک نیاز دارد در حدود 2 سال می باشد.


شرایط مهاجرت از طریق کارآفرینی به استان نیوبرانزویک کانادا


 

 • سن بین 22 تا 55 سال باشد. سن  متقاضی از زمانی حساب می شود که مدارک به دفتر مهاجرت نیوبرانزویک برسی و شماره ای به آن اختصاص داده شود.
 • توانایی کافی زبان انگلیسی و یا فرانسه برای ایجاد یک تجارت و یا کسب و کار در نیوبرانزویک را داشته باشد.
 • حداقل دارای مدرک دیپلم
 • متقاضی در این استان زندگی خواهد کرد و کسب و کار ایجاد خواهد کرد.
 • حداقل 3 سال تجربه کار مدیریتی مرتبط در 5 سال اخیر باید داشته باشد. متقاضی باید ثابت کند که صاحب یک کسب و کار و یا مدیر ارشد آن بوده و در امور تصمیم گیرنده بوده . باید ارتباطی بین تجربه مدیریتی و مهارتهایی که در نیوبرانزویک لازم دارد تا کسب و کار راه بیندازد وجود داشته باشد.
 • باید ثابت کند که از محیط کاری و تجاری نیوبرانزویک درک کاملی دارد. این درک با یک مسافرت به استان نیوبرانزویک بدست خواهد آمد.
 • باید یک طرح تفضیلی از کسب و کاری که می خواهد در این استان راه بیاندازد و منافعی که این کار برای این استان خواهد داشت تهیه نماید. این طرح تفضیلی باید به تصویب اداری این استان برسد.
 • سرمایه ی خالص 300.000 دلار کانادا دارد. این مبلغ بعنوان تمامی سرمایه تلقی می شود، باید سرمایه کافی برای راه اندازی یک کسب و کار و همچنین پرداخت هزینه های اقامت برای خود و خانواده تان را در طی 2 سال در این استان را داشته باشید. مبلغ دقیق درخواستی توسط طرح استانی نیوبرانزویک بستگی به طرح تفضیلی متقاضی دارد. این کسب و کار باید در طی 2 سال راه اندازی شود.
 • آماده و پرکردن مدارک بصورت کامل
 • پس از انجام مصاحبه با افسر مهاجرت، باید مبلغ 75 هزار دلار کانادا را بصورت ودیعه در اختیار این استان قرار داده و یک سال پس از راه اندازی و اداره کسب و کار می توانید این مبلغ را پس بگیرید.


 

ودیعه 75 هزار دلاری


این مبلغ به عنوان ضمانتی است مبنی بر اینکه متقاضی کار خود را در این استان شروع خواهد کرد. این مبلغ در شرایط زیر به متقاضی پس داده خواهد شد:

 

 • شما و خانواده تان اقامت دائم را از دولت فدرال کانادا دریافت کنید.
 • شما و خانواده تان اقامت استان نیوبرانزویک را دریافت نمایید.
 • کسب و کار متقاضی در مدت 2 سال پس از ورود به کانادا ایجاد شده باشد.
 • بیزینس شما ثبت شود.
 • متقاضی بتواند ثابت کند که ۱۲۵۰۰۰ دلار کانادا در این کار سرمایه گذاری کرده است.
 • مدیریت هر روزه بر روی این کار داشته اید.
 • از شروع کار متقاضی یکسال گذشته باشد.
 • در حالت شراکت، یک توافقنامه با تمامی شرکا امضا شود.


درصورتیکه شرایط بالا را داشته باشید حداکثر 30.000 دلار کانادا به متقاضی برگردانده خواهد شد. درصورتیکه راه اندازی کار شما بیش از 2 سال طول خواهد کشید می توانید نامه ای به اداره مهاجرت این استان بفرستید و از آنها تقاضای مهلت بیشتری کنید. اما این نامه باید 30 روز قبل از اتمام سال دوم ورود به کانادا فرستاده شود. این نامه تضمینی برای تمدید مهلت برای شما نخواهد بود. البته باید حتما نامه ای ارائه کنید که حداقل ۶۵۰۰۰ دلار در بیزینس سرمایه گذاری کرده اید.

اگر پس از 2 سال نتوانستید کار خود را راه بیاندازید، اداره مهاجرت نیوبرانزویک مبلغ ودیعه را به شما پس نخواهد داد و درصورتیکه متقاضی اقامت دائم خود را دریافت نکرد، مبلغ ودیعه بدون سود آن پس داده خواهد شد.و اگر متقاضی شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشد براساس 5 فاکتور به او امتیاز داده می شود که به شرح زیر می باشد: سن، توانایی زبانی، تحصیلات، قابلیت انطباق پذیری و تجربه کاری.

لازم به ذکر است که در این پروسه باید حداقل 50 امتیاز بدست آورید.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق کلینیک مالی می باشد.

طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت