دلایل ریجکت ویزای کانادا

 

ریجکت ویزای کانادا یا همان مردودی ویزای کانادا به دلایل مختلف میتواند رخ دهد. در این مقاله مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا توسط دفتر اخذ ویزا میپل maplevisa اطلاعات جامع و کافی را در اختیار شما قرار می دهد. اگر در ویزای کانادا ریجکت شده اید، نگران نباشید. هنوز برای شما راهکارهایی وجود دارد. 

از این رو دفتر اخذ ویزا میپل با بهره گیری از کادر مجرب اقدام به فراهم کردن بستر مناسب جهت خدمت رسانی به هم میهنان عزیز در هر نقطه کشور کرده است. تیم مشاوره میپل با داشتن اطلاعات و تجربه کافی  و به روز برای مراجعین خود تنها زمانی اقدام به تقاضا ویزا  می نماید که از قبول  درخواست ویزا توسط سفارت اطمینان کامل  را حاصل کرده باشد. در همین راستا میتوانید با تلفن های دفترمهاجرت میپل  در کانادا تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود  با مشاوران ما بهرمند گردید .

rejected


 دلایل عمومی ریجکت ویزای کانادا


از دلایل ریجکت ویزای کانادا می توان به دلایل و عوامل متقاوتی اشاره کرد که یکی از مهمترین موارد، ریجکت شدن ویزای کوتاه مدت کشور کانادا می باشد. در این مقاله دلایل ریجکت ویزا  خصوصا ریجکت ویزای توریستی کانادا و ریجکت ویزای تحصیلی کانادا را بررسی خواهیم کرد.

عموماً علت مردود شدن درخواست ویزای کانادا متقاعد نشدن مسئول صدور ویزا از قصد شما برای ترک کانادا پس از اتمام مدت ویزای شماست و او بر این باور است که شما قصد اقامت بلند مدت یا دائم در کانادا را دارید. البته وجود مشکلات در پرونده و کمبود مدارک نیز منتج به عدم صدور ویزا برای شخص متقاضی می شود. بنابراین متقاضی به هرترتیب می بایست officer مربوط به پرونده را متقاعد کند که قصد اقامت کوتاه مدت در کانادا را دارد در غیر اینصورت درخواست  ویزا مردود خواهد شد.

 

به طور معمول نامه ریجکت سفارت کانادا تا یک هفته پس از انگشت نگاری صادر میشود و در این نامه، در صورت ریجکتی، officer طبق شرایط شما دلایل ریجکت ویزای کانادا شما را اعلام می کند و شما متوجه نقص با دلیل عدم پذیرش ویزا خود خواهید شد.


 

دلایل اصلی ریجکت ویزای کانادا

 

 • عدم ارائه توانایی مالی مناسب جهت هزینه سفر به هر دلیلی
 • توانایی مالی ضعیف شخصی که اقدام به ارائه دعوتنامه می نماید. (در صورت داشتن دعوتنامه)
 • قانع نشدن Officer مبنی بر عدم بازگشت
 • سوابق سفر های گذشته فرد متقاضی
 • ارائه برنامه سفر نا مناسب
 • ارائه ناقص مدارک و فرم های مورد نیاز
 • وجود پیوند شخص متقاضی با کشور مد نظر

 

ریجکت ویزای توریستی کانادا

 

دلیل اصلی مردود شدن در ویزای توریستی کانادا هم یکی از عوامل زیر است:

 • نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر
 • ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده شما
 • هدف از سفر برای officer قانع کننده نباشد و او بر این عقیده باشد که شما قصد اقامت بلند مدت در کانادا را دارید
 • سابقه سفرهای قبلی شما
 • نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر
 • عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها
 • پیوند های شما با کشور مبدا 

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

بطور معمول شخص متقاضی در صورت اخذ ریجکتی ویزای تحصیلی، نامه ای به شرح ذیل دریافت می کند:
بر اساس قوانین مهاجرت به کانادا متقاضی باید تصمیم خود برای بازگشت به کشورش پس از تحصیل در کانادا را نشان دهد. شما باید به ویزاofficer نشان دهید که واجد شرایط قوانین ویزا بر اساس بند ۱۲قانون هستید وهمچنین باید اثبات کنید که دارای بودجه کافی برای پرداخت هزینه های شهریه و هزینه های زندگی خود در کانادا هستید. پس از بررسی دقیق تمامی مدارکی که برای ما ارسال کردید، بنده قانع نشدم که شما واجد شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا میباشید. به همین دلیل ویزای تحصیلی شما را مردود اعلام میکنم. 

دلیل این تصمیم به خاطر یکی یا چند مورد از موارد زیر است:

  • عدم اثبات مبنی بر ارائه توان مالی کافی و بازگشت به کشور مبدا
 • عدم قانع شدن مبنی بر بازگشت پس از اتمام دوره
 • نقص در ارائه مدارک مورد نیاز
 • عدم تکمیل صحیح و کامل فرم ها و مدارک مورد نیاز
 • عدم ارائه برنامه تحصیلی مورد قبول
 • پیوند های شخص متقاضی با کشور مبدا


ریجکت ویزای همراه دانشجو 

 

همراه دانشجویان در کانادا میتوانند به صورت قانونی درخواست ویزای کار بدهند. همچنین فرزندان متقاضی امکان درخواست ویزا همراه را دارند. اما مردودی در ویزای همراهان بیش از ویزاهای دیگر مشاهده می شود.

در نظر داشته باشید که طبق قوانین رسمی حاکم بر مهاجرت کانادا حق هیچ گونه اعتراض یا تجدید نظر برای ویزای توریستی کانادا وجود ندارد و بایستی برای گرفتن ویزا مجددا تقاضا کرد با این روش که اشتباهات پرونده قبلی برطرف شده و با اضافه  کردن موارد جدید به پرونده قدرت بخشید. 


اقدامات پس از مردود شدن در ویزای کانادابسیاری از متقاضیان سوال میکنند که پس از ریجکت شدن در ویزای کانادا چه راه کاری هایی وجود دارد؟ آیا پس از مردود شدن در ویزای کانادا امکان اپلای مجدد هست؟‌ دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا چیست؟‌

 

به دفعات متعدد مشاهده شده است که متقاضی ویزای کانادا که در بار اول مردود شده در دفعات بعدی موفق به اخذ ویزا گردیده است. مساله اصلی، دانستن این که دلیل اصلی مردودی پرونده ویزای کانادا چه بوده و اینکه officer دقیقا به چه دلایلی ویزا را رد کرده است بسیار حائز اهمیت است. نامه مردودی که پس از انگشت نگاری در دفاتر وک صادر میشود معمولا موارد کلی و جنرال را مورد اشاره قرار میدهد که این موضوع کمک دقیقی به متقاضیان جهت برطرف کردن مشکلات پرونده نمیکند. در این موارد امکان دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر نظرofficer در هنگام مردود کردن پرونده وجود دارد و بر اساس آن متقاضی میتواند رویکرد officer را نسبت به پرونده بداند. با دانستن دلایل اصلی ریجکت شدن پرونده و برطرف کردن آن دلایل متقاضی میتواند شانس خوبی برای قبولی در دفعات بعدی داشته باشد. پیشنهاد ما  هرگز بدون ایجاد تغییر در پرونده درخواست مجدد ویزا ندهید زیرا به احتمال قریب به یقین همان نتیجه را خواهید گرفت.زمان مناسب جهت اقدام مجدد جهت اخذ ویزا


توجه داشته باشید پروسه انگشت نگاری پس از ریجکتی، جهت اقدام مجدد نیز صورت می پذیرد و هزینه های اداره مهاجرت نیز مجدد اخذ می گردند. و با توجه به اینکه جهت اقدام مجدد محدودیتی وجود ندارد ، پیشنهاد می شود ابتدا نسبت به رفع کامل دلایل ریجکتی ویزای کانادا اقدام نمایید و پس از اطمینان از مرتفع شدن نواقص، اقدام به مراجعه مجدد جهت اخذ ویزا نمایید.دریافت CAIPS  از اداره مهاجرت کانادا


تمامی حقوق این وب سایت متعلق کلینیک مالی می باشد.

طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت