مهاجرت کاری کانادا

 

 

 آیا قصد دارید برای ویزای کاری  کانادا  اقدام کنید ؟ آیا با  اخذ  ویزای کار در کانادا می توان به اقامت دائم کانادا رسید ؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار  کانادا چیست ؟قوانین اخذ ویزای کار کانادا  را می دانید ؟ کار در  کانادا  برای ایرانیان چه شرایطی دارد  ؟ ایا از هزینه  ویزای کاری کانادا مطلع هستید ؟

 

ویزای کار کانادا چیست؟


 

منظور از ویزای کار کانادا نوعی مجوز است که به فرد اجازه می دهد در کانادا کار کند. این مجوز Work Permit نامیده می شود. این مجوز بر این معنا نیست که شما اجازه ورود به کانادا را دارید . اگر فردی از کشوری  دیگر باشد که برای سفر  به کانادا نیاز به ویزا داشته باشد، برای کار در کانادا نیز باید ویزا بگیرد و هم مجوز کار؛ اما اگر کسی از ویزای کانادا معاف باشد، برای کار در کانادا تنها باید مجوز کار بگیرد (مگر آنکه از مجوز هم معاف باشد). اگر فردی مجوز کار در کانادا را داشته باشد ولی ویزا نداشته باشد و بخواهد به خارج از کانادا سفر کند باید برای برگشتن به کانادا ویزا بگیرد (مگر آنکه از ویزا معاف باشد)، بیشتر این افراد می توانند در داخل خاک کانادا برای ویزای بازگشت خود اقدام کنند. مقامات اداره مهاجرت كانادا براي تعداد محدودي از فعاليت هاي كاری مجوز كار صادر مي كنند. ماهيتاً مجوز كار به طور موقت صادر مي شوند اما مي توان آن را از داخل كانادا تمديد كرد.

 


پيشنهاد كار از سوي يك كارفرماي كانادايي معمولا پيش نياز صدور مجوز كار مي باشدکهدر برخي موارد اداره مهاجرت كانادا مجوز كار باز صادر مي كند كه در این روش به وجود كارفرما نيازي نيست . نظر به آنکه شرایط متفاوتی بر این امر حاکم است، لازم است برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای کارکانادا  و اگاهی از شرایط  کار در  کانادا برای ایرانیان می توانید  با دفتر اخذ ویزا میپل تماس گرفته  و با مشاوران  مهاجرت به  کانادا مشورت نمایید .


هر ساله بیش از 150،000 کارگر و کارمند خارجی از طریق ویزای کار وارد کانادا می شوند . بجز شهروندان کانادا و مقیمان دائم این کشور، تمامی ساکنین کانادا برای کار کردن در این کشور پهناور به اخذ مجوز کار از کشور کانادا یا به طور مشخص از اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا نیاز دارند.

 

  دلایل بسیاری وجود داردکه چرا کانادا بهترین مکان برای ایجاد کسب و کار است . مزایای کانادا عبارت اند از:

 

از بهترین راههای اخذ اقامت دائم کشور کانادا (PR)،دریافت پیشنهاد کار مرتبط با تحصیلات و سابقه کار فرد متقاضی در کانادا میباشد. 

 

به همراه فرد متقاضی اصلی خانواده، (main applicant) سایر اعضا همچون همسر و فرزندان زیر 18سال نیز ویزای همراه دریافت می کنند. پس از ورود به خاک کانادا، تمامی اعضای خانواده اقامت دائم دریافت می کنند و اجازه کار (برای همسر) و اجازه تحصیلات رایگان برای تمامی فرزندان خانواده امکان پذیر است.


برخورداری از خدمات رایگان تحصیلی و بهداشتی


چند ملیتی بودن این کشور


قوانین راحت برای راه اندازی کسب و کار


کانادا از جمله ثروتمند ترین کشورها در جهان به شمار می اید که دارای اقتصاد قوی و سطح بالای رفاه اجتماعی می باشد


برخورداری از امنیت بالا به صورتیکه جزو ۱۵ کشور امن دنیا بحساب می اید


برتری پژوهش و نوآوری

 

کیفیت بالای زندگی


 

نحوه اقدام برای مجوز کار 

 

 


 

کار در کانادا بدون نیاز به مجوز کار

  • شغل مورد نظر تحت پيمان هاي بين المللي مثل پيمان تجارت آزاد آمريكاي شمالي (NAFTA )
      • با توجه به مزاياي چشمگير اقتصادي، اجتماعي يا فرهنگي كه آن فعاليت كاري براي كانادا به ارمغان مي آورد
 • زماني كه دانشجوي خارجي بايد جهت تكميل درس، به مدت معینی در شغلی فعالیت داشته باشد انجام دهد
 • اجازه كار به همسران اشخاصی که داراي ویزای تحصيل يا مجوز كار در این کشور باشند
      •  كارهاي خيريه يا مذهبي
      • در شرایطی که اشخاص خارجی تحت عناوینی مانند پناهندگی نیاز به حمایت دولت کانادا را داشته باشند
       • فعالیت مورد نظر تحت موافقت نامه های دوجانبه کشور کانادا و دیگر دولت ها قرار گرفته باشد( مثل برنامه هاي ارسال و دريافت معلم و نيروي جوان
       • کسانی که با ویزای تجاری وارد کانادا شده اند (مثلا برای فروش محصولات شرکت های خارجی به شرکت های کانادایی و ). 

این مورد پیچیدگی های خاص خود را دارد .

       • دیپلمات های خارجی و خانواده آنها
       • برخی ارتشیان که با دعوت ارتش کانادا وارد خاک این کشور می شوند (تحت شرایط تعریف شده در قانون نیروهای مسلح کانادا)
 • افراد و گروه های هنری که برای برگزاری نمایش یا کنسرت و امثال آن برای مدتی محدود وارد خاک کانادا می شوند، به شرط آنکه هدف اصلی آنها از این مسافرت به کانادا تهیه یا ضبط فیلم و برنامه های تلویزیونی نباشد (شرح ریزه کاری های مربوط به این گروه بسیار است)
 • ورزشکارانی که برای شرکت در مسابقات وارد کانادا می شوند یا آنکه در خدمت تیم های آماتور کانادایی قرار می گیرند.

و.................

 

بعضی از کارها شرایط خاص خود را دارند و ممکن است نیاز به مجوز کار نداشته باشند، یا اینکه مجوزشان سریعتر صادر شود.


- مدیران و تجاری که زیر نظر پیمان های تجارتی آزاد هستند که همانطور که در فوق ذکر شد، این دسته از افراد نیاز به تاییدیه اداره منابع انسانی ندارند.

- همچنین افرادی که تحت عنوان بیزینس ویزیتور  business visitor وارد خاک کانادا می شوند تحت شرایطی نیاز به اخذ این مجوز ندارند.

 

 

 

پیش نیاز ویزا/مجوز کار  LMIA 

بسیاری از کارکنان و کارگران خارجی باید پیش از اقدام برای ویزا کار مدرکی به نام LMIA دریافت کنند. ال ام آی ای LMIA  مخفف Labour Market Impact Assessment است. این مدرک توسط اداره کار کانادا ESDC صادر می شود.

اگر این مدرک صادر شود به معنای آن است که استخدام فرد خارجی اثر منفی روی بازار کار کانادا نخواهد داشت. دقت داشته باشید که دریافت LMIA به معنای دریافت مجوز یا ویزای کار کانادا نیست.

صدور LMIA مستلزم گذراندن مراحل خاصی نظیر انتشار آگهی استخدام در وبسایت ها و نشریات، پرداخت هزینه LMIA (در حال حاضر برای بیشتر موارد 1000 دلار کانادا) و است.

 

مجوز کار باز   Open Work Permit

 

 

در شرایطی اداره مهاجرت برای متقاضی Open Work Permit یا مجوز کار باز صادر می کند. این نوع مجوزها متقاضی را محدود به یک کارفرمای خاص نمی کنند. البته افسر مهاجرت ممکن است یک سری محدودیت ها روی مجوز بگذارد؛ مثلا از نظر جغرافیایی یا نوع کار محدودیت هایی قائل شود . از جمله افرادی که به طور معمول  این نوع مجوز را دریافت می کنند می توان به همسر اشخاصی که دارای مجوز کار یا تحصیل در کانادا هستند اشاره کرد .

 

 


 

شرایط کار برای اعضای خانواده برای اخذ ویزای کار کانادا

 

 • اعضای خانواده شما نیزمی توانند درکانادا با شما همراه باشند .


 • اعضای خانواده باید به طور جداگانه فرم های درخواست را پر کنند.


 • اگر شما به عنوان نیروی کار با مهارت بالا در نظر گرفنه شوید، همسر یا پارتنر قانونی شما، برای ویزای کار آزاد ، واجد شرایط خواهد بود.


 • اگر شما به عنوان نیروی کار با مهارت پایین در نظر گرفنه شوید، همسر یا پارتنر قانونی شما، از طریق LIMIA مثبت برای ویزای کار آزاد، واجد شرایط خواهد بود.


 • اگر اعضای خانواده  تمایل به کار در کانادا دارند ، باید فرم های درخواست ویزای کار کانادا را به طور جداگانه تکمیل کنند. در مواردی خاص، همسر و یا پارتنر قانونی، ممکن است برای ویزای کار آزاد (open work permits) واجد شرایط باشدو در صورت داشتن ویزای کار آزاد می تواند در هرشغلی و با هر کارفرمایی ( با لحاظ محدودیت هایی) مشغول به کار شودعلاوه بر این، فرد دارای ویزای کار آزاد می تواند برای کارفرمایی که LMIA  نیز ندارد، کار کند.
 • اگر فرزندان شما علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند، باید فرم درخواست ویزای تحصیلی را پر کنند.
 • باید مجوز حداقل ۶ ماه کار در کانادا را داشته باشید.

 

(skill worker)

اقامت در کانادا از طریق اخذ ویزای تخصص(skill worker) در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد جهت مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا بوده است.واجدین شرایط جهت اقدام برای ویزای تخصص کانادا(skill worker) باید دارای یکی از شرایط زیر باشید


 1.  پیشنهاد کاری معتبر از یک کارفرمای کانادایی
 2. دانشجوی دکترا در یکی از مؤسسات آموزش عالی معتبر کانادا
 3. دارای حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در یکی از مشاغل مورد نیاز اعلام شده در طی 11 سال گذشته (معمولاً متقاضیان در داخل کشور واجد شرط سوم بوده و از این روش جهت اخذ ویزای تخصص کانادا استفاده می نمایند.


 

 

 پس از ارسال درخواست، شرایط فرد براساس سیستم امتیازدهی و گزینش مهاجرین متخصص براساس فاکتورهایی  از جمله : تحصیلات ومدارج علمی، زبان انگلیسی و یا فرانسه، تجربه کاری، سن، داشتن پیشنهاد کار از طرف یک کارفرما در کانادا، قابلیت وفق پذیری مورد بررسی قرار می گیرد وحداقل باید از سیستم امتیاز بندی  67 امتیاز را کسب نمایند و در مرحله دوم نیز با ارائه مدارک مالی ثابت نمایید که دارای سرمایه کافی جهت گذران امور زندگی در بدو ورود به کانادا تا زمان یافتن یک کار مناسب را دارند.


 

 مهاجرت به کانادا از طریق تخصص(ویزای کار) از دو روش زیر صورت می پذیرد:


الف) نیروی کار متخصص فدرال

ب) نیروی کار متخصص ایالت کبک

 

 

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری کانادا چیست؟ دولت کانادا مهاجران با مهارت را بر اساس توانایی هایشان به عنوان مقیمان دائم کشور کانادا انتخاب می کند تا در کانادا سکونت کنند و بخشی از اقتصاد کانادا باشند ، یک سیستم جدیدی برای مدیریت وجود دارد نشان می دهد چطور افراد بامهارت و تجربه ی کاری درخواست مهاجرت به کانادا را بکنند، اکسپرس اینتری یک روش برای ارائه درخواست ویزا و مهاجرت به کانادا است Express Entry که به خلاصه هم گفته می‌شود،‌EE از سال ۲۰۱۵ برای بررسی پرونده‌های علاقمندان مهاجرت به کانادا در چهار دسته نیروی متخصص فدرال، تجربه فدرال، تجربه کانادایی و بخشی از برنامه‌های پذیرش استانی ایجاد شده است.

 

با استفاده از برنامه جدید اکسپرس اینتری در مدت زمان ۶ ماه یا کمتر از آن، تمام پروسه مهاجرت به کانادا، از ارائه درخواست تا گرفتن ویزای کانادا به اتمام خواهد رسید. ابتدا باید بدانید آیا برای ویزای تخصصی کانادا واجد شرایط هستید؟ برای اطمینان از این موضوع از ابزار رایگان واجدین شرایط در وب ‌سایت اداره مهاجرت کانادا استفاده کنید.  

درخواست از طریق اکسپرس اینتری


 

 

مهاجرت از طریق  تجربه کانادایی

 

برای فارغ التحصیلان بین المللی و کارکنان موقت خارجی در کانادا نیز گزینه اقامت دائم از طریق تجربه کانادایی وجود دارد  در این برنامه، افراد میتوانند یا طبق برنامه ی فدرال  یا  از طریق کبک یا یکی از استانهایی که برنامه هایی برای  دانشجویانشاغلین دارد ، درخواست خود را ارسال نمایند. طبق لیست زیر چندین گزینه برای افراد وجود دارد 


فدرال : فارغ التحصیلان بین المللی و شاغلین خارجی میتوانند از برنامه فدرال جهت اقامت دائم استفاده نمایند

کبک :   فارغ التحصیلان بین المللی و شاغلین خارجی در استان کبک می‌توانند از این برنامه جهت اقامت دائم خود استفاده نمایند

استانیبرخی استانها و مناطق دارای برنامه‌های خاص, به  شاغلین خارجی و فارغ التحصیلان امکان اقامت دائم را میدهند.

 

 

 

 

 

آیا میدانستید که بیش از 60 برنامه مهجرتی مختلف برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

سیستم ارزیابی منحصر به فرد ما صلاحیت شما را در همه زمینه ها بررسی میکند.

همین امروز فرم ارزیابی رایگان را پر کنید.

اطلاعات شخصی ای که شما در اختیار موسسه ما قار میدهید، تنها به منظور ارزیابی امکان مهاجرت شما

به کانادا بر اساس معیار های فعلی، جهت مهاجرت به این کشور جمع آوری میشود . ما تنها در زمینه مسائل

مربوط به مهاجرت شما به کانادا به شما پاسخ خواهیم داد.

 

ارزیابی رایگان مهاجرت کاری به کانادا

 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق کلینیک مالی می باشد.

طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت