مهاجرت سرمایه گذاری

 

یکی از چندین راه مهاجرت به کانادا ، روش سرمایه گذاری در کانادا می باشد که این راه نیز طرق و مدل و روشهای متفاوتی دارد . راه سرمایه گذاری برای مهاجرت از طرفی روشی منطقی و از طرفی روشی پر هزینه می باشد، ما این روش را برای افرادی که امکان مهاجرت از طرق دیگر مثل کار یا تحصیل به کانادا و یا به خاطر سن بالای 35 سال و مشمول شدن به سربازی فرزند پسر و نداشتن آیلتس 6.5 به بالا ، نداشتن پیشنهاد کاری و ... را ندارند توصیه می کنیم.

پس به بررسی اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا و شرایط سرمایه گذاری فدرال و ایالتی در کانادا و هم چنین مزایای سرمایه گذاری کانادا می پردازیم.

کانادا برخلاف کشورهایی همچون  استرالیا، انگلستان و امریکا از نظر میزان سرمایه اولیه ی لازم جهت مهاجرت ، از پایین ترین مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری برخوردار می باشد . همینطور برخلاف کشورهای دیگر در پردازش و بررسی پرونده های مهاجرت به کانادا از سرعت بالاتری برخوردار است و همین امر موجب اتلاف وقت کمتر می گرددو امکان قبولی بالاتری دارد.


 

مزایای  روش سرمایه گذاری در کانادا :


  • کانادا در حال حاضر ارزانترین روش مهاجرتی را از طریق استانی دارا می باشد.
  • در این روش نیاز به ارائه ی مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی وجود ندارد.
  • متقاضی ملزم به داشتن مدرک تحصیلی نیست.
  • امکان استفاده از بیمه خدمات درمانی برای شخص و خانواده وی فراهم می گردد.
  • امکان استفاده از تحصیلات رایگان برای فرزندان شخص وجود خواهد داشت. بسیاری از دانشگاه ها به شما بورس و وام (اگر مقیم باشید و نه دانشجوی بین المللی International Student   ) تعلق می گیرد. در حال حاضر مثلا تحصیل در رشته فیزیک در دانشگاه کونکوردیا در شهر مونترال برای یک فرد مقیم رایگان و ماهیانه 570 دلار کمک تحصیلی به فرد داده می شود.
  • اخذ اقامت دائم و بدون شرط برای متقاضی ، همسر و فرزندان.
  • تعداد ایرانیان مقیم استان های ونکوور، تورنتو، مونترال ، ساسکاچوان و... بسیارزیاد می باشد.
  • کانادا کشوری با امنیت بالا می باشد و حق اسلحه در آن ممنوع است.


شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری:

 

 

دارای حد اقل 1600000 هزار دلار کانادایی دارائی خالص. این دارائی میتواند شامل زمین وملک و اشیا دیگر باشد. البته که هیچگونه اجباری برای اوردن این دارائی به کانادا نیست و این بستگی به تصمیم سرمایه گذار دارد.

متقاضی باید 2 سال از سابقه مدیریت در 5 سال گذشته برخوردار باشد. سرمایه گذار میتواند صاحب موسسه تولیدی یا خدماتی باشد و بتواند دفاتر سود وزیان و مالیاتی ومدارک کارمندان خود را به دولت کانادا عرضه کند و یا اینکه مدیر شرکت یا سازمانی و یا بخشی از یک شرکت یا سازمان با حداقل دو نفر کارمند تمام وقت باشد.

پس از گزینش از طرف ایالت کبک سرمایه گذار بایستی مبلغ 800,000 دلار کانادا را بدون بهره بمدت پنج سال تحت اختیار ایالت کبک قرار دهد و در مقابل آن مبلغی را حدود 180,000تا 200000 دلار کانادا بعنوان بهره بانکی و سایر مخارج دریافت می نماید دولت تعهد می نماید که این مبلغ سپرده را بعد از 5 سال از زمان صدور ویزا به سرمایه گذار برگرداند.

معیار هایی که موجب کسب امتیاز برای اخذ ویزا کانادا از طریق سرمایه گذاری می شود شامل؛ سن سرمایه گذار، تحصیلات ، سطح زبان انگلیسی یا فرانسه ، تجربه و سوابق کاری ، انطباق پذیری با محیط می باشد که حداقل امتیاز لازم برای پذیرش مهاجرت از 100 امتیاز 35 امتیاز می باشد.

 

 

 

سرمایه گذاری در هر کدام از استان های کانادا با مبالغ متفاوتی امکانپذیر می باشد و طریق ارائه سرمایه و نشان دادن سرمایه نیز متفاوت خواهد بود ، همچنین قانون پرداخت وجوه جهت سرمایه گذاری در هر کدام از استانهای کانادا متفاوت می باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ابتدا باید مدل و نوع سرمایه گذاری خود در کانادا را انتخاب نموده و با تحقیق و کسب آگاهی در زمینۀ سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا ازاین طریق کار خود را با ریسک و خطر کمتری مواجه سازند .


سرمایه گذاری در کانادا به 2 روش امکان پذیر است


سرمایه گذاری از طریق دولت فدرال کانادا و مهاجرت به کانادا

سرمایه گذاری از طریق استانی مثل استان کبک و مهاجرت به کانادا


انواع برنامه سرمایه گذاری مهاجرتی کانادا


پس از اینکه برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال اخیرا بسته شد، برنامه مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری تنها ویزای سرمایه گذاری کانادا به منظور اخذ اقامت کانادا از این نوع است که در حال حاضر در دسترس صاحبان کسب و کار بین المللی قرار دارد و دقیقا استانداردهای سرمایه گذاری مشابهی با برنامه سابق فدرال دارد.

 

 

     

       

     


تمامی حقوق این وب سایت متعلق کلینیک مالی می باشد.

طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت